United Chemi-Con EMZE250ADA221MHA0G
EMZE250ADA221MHA0G
Part No.:
EMZE250ADA221MHA0G
Datasheet:
ShinYuaEMZE250ADA221MHA0G.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Series:
Alchip™- MZE
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
300 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
600 mA @ 100 kHz
Impedance:
220 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.406 (10.30mm)
SurfaceMountLandSize:
0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm)