United Chemi-Con EMZE250ADA470MF73G
EMZE250ADA470MF73G
Part No.:
EMZE250ADA470MF73G
Datasheet:
ShinYuaEMZE250ADA470MF73G.pdf
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
7000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
56 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
140 mA @ 100 kHz
Impedance:
1.1 Ohms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.287 (7.30mm)
SurfaceMountLandSize:
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)