United Chemi-Con EMZE350ADA330MF90G
EMZE350ADA330MF90G
Part No.:
EMZE350ADA330MF90G
Datasheet:
ShinYuaEMZE350ADA330MF90G.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
92 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
230 mA @ 100 kHz
Impedance:
1 Ohms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
SurfaceMountLandSize:
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)