United Chemi-Con EMZF160ADA220ME73G
EMZF160ADA220ME73G
Part No.:
EMZF160ADA220ME73G
Datasheet:
ShinYuaEMZF160ADA220ME73G.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
Series:
Alchip™- MZF
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
38 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
95 mA @ 100 kHz
Impedance:
2.2 Ohms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.287 (7.30mm)
SurfaceMountLandSize:
0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm)