API Delevan Inc. ER1641-111JR
ER1641-111JR
Part No.:
ER1641-111JR
Datasheet:
ShinYuaER1641-111JR.pdf
Description:
FIXED IND 110NH 1.53A 34 MOHM TH
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
110 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.53 A
DCResistance(DCR):
34mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
250MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz