API Delevan Inc. ER1641-121JP
ER1641-121JP
Part No.:
ER1641-121JP
Datasheet:
ShinYuaER1641-121JP.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 1.53A 34 MOHM TH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ER1641
Type:
Molded
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.53 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
34mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
250MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz