API Delevan Inc. ER1641-222JS
ER1641-222JS
Part No.:
ER1641-222JS
Datasheet:
ShinYuaER1641-222JS.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 650MA 190MOHM TH
Material-Core:
Iron
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
650 mA
DCResistance(DCR):
190mOhm Max
Q@Freq:
44 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
100MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz