API Delevan Inc. ER1641-241JM
ER1641-241JM
Part No.:
ER1641-241JM
Datasheet:
ShinYuaER1641-241JM.pdf
Description:
FIXED IND 240UH 853MA 110MOHM TH
Inductance:
240 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
853 mA
DCResistance(DCR):
110mOhm Max
Q@Freq:
47 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
250MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz