API Delevan Inc. ER1641-242JP
ER1641-242JP
Part No.:
ER1641-242JP
Datasheet:
ShinYuaER1641-242JP.pdf
Description:
FIXED IND 2.4UH 535MA 280MOHM TH
Material-Core:
Iron
Inductance:
2.4 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
535 mA
DCResistance(DCR):
280mOhm Max
Q@Freq:
44 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
92MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz