API Delevan Inc. ER1641-301JP
ER1641-301JP
Part No.:
ER1641-301JP
Datasheet:
ShinYuaER1641-301JP.pdf
Description:
FIXED IND 300NH 780MA 130MOHM TH
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
300 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
780 mA
DCResistance(DCR):
130mOhm Max
Q@Freq:
46 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
250MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz