API Delevan Inc. ER1641-361JR
ER1641-361JR
Part No.:
ER1641-361JR
Datasheet:
ShinYuaER1641-361JR.pdf
Description:
FIXED IND 360NH 670MA 180MOHM TH
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
360 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
670 mA
DCResistance(DCR):
180mOhm Max
Q@Freq:
44 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
250MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz