API Delevan Inc. ER1641-431JS
ER1641-431JS
Part No.:
ER1641-431JS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaER1641-431JS.pdf
Description:
FIXED IND 430NH 565MA 250MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ER1641
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
430 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
565 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
250mOhm Max
Q@Freq:
44 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
235MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
250 MHz