API Delevan Inc. ER1641-471JS
ER1641-471JS
Part No.:
ER1641-471JS
Datasheet:
ShinYuaER1641-471JS.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 565MA 250MOHM TH
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
565 mA
DCResistance(DCR):
250mOhm Max
Q@Freq:
44 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
235MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz