API Delevan Inc. ER1641-561JM
ER1641-561JM
Part No.:
ER1641-561JM
Datasheet:
ShinYuaER1641-561JM.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 490MA 330MOHM TH
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
490 mA
DCResistance(DCR):
330mOhm Max
Q@Freq:
43 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
210MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz