API Delevan Inc. ER1641-681JS
ER1641-681JS
Part No.:
ER1641-681JS
Datasheet:
ShinYuaER1641-681JS.pdf
Description:
FIXED IND 680NH 420MA 450MOHM TH
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
420 mA
DCResistance(DCR):
450mOhm Max
Q@Freq:
42 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
190MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz