API Delevan Inc. ER1641-682KR
ER1641-682KR
Part No.:
ER1641-682KR
Datasheet:
ShinYuaER1641-682KR.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 280MA 1.02OHM TH
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Military, MIL-PRF-39010/02, ER1641
Material-Core:
Iron
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
280 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
1.02Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
55MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz