API Delevan Inc. ER1641-751JS
ER1641-751JS
Part No.:
ER1641-751JS
Datasheet:
ShinYuaER1641-751JS.pdf
Description:
FIXED IND 750NH 370MA 590MOHM TH
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
750 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
370 mA
DCResistance(DCR):
590mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
180MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz