API Delevan Inc. ER1641-821JP
ER1641-821JP
Part No.:
ER1641-821JP
Datasheet:
ShinYuaER1641-821JP.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 370MA 590MOHM TH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ER1641
Type:
Molded
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
370 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
590mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
180MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz