API Delevan Inc. ER1641-822JR
ER1641-822JR
Part No.:
ER1641-822JR
Datasheet:
ShinYuaER1641-822JR.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 245MA 1.32OHM TH
Material-Core:
Iron
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
245 mA
DCResistance(DCR):
1.32Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
50MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz