API Delevan Inc. ER1641-912JP
ER1641-912JP
Part No.:
ER1641-912JP
Datasheet:
ShinYuaER1641-912JP.pdf
Description:
FIXED IND 9.1UH 220MA 1.62OHM TH
Material-Core:
Iron
Inductance:
9.1 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
220 mA
DCResistance(DCR):
1.62Ohm Max
Q@Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
46MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz