Panasonic Electronic Components ERA-2AKD390X
ERA-2AKD390X
Part No.:
ERA-2AKD390X
Datasheet:
ShinYuaERA-2AKD390X.pdf
Description:
RES SMD 39 OHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)