Panasonic Electronic Components ERA-6AEB471V
ERA-6AEB471V
Part No.:
ERA-6AEB471V
Datasheet:
ShinYuaERA-6AEB471V.pdf
Description:
RES 470 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)