Panasonic Electronic Components ERJ-6DQJ3R3V
ERJ-6DQJ3R3V
Part No.:
ERJ-6DQJ3R3V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaERJ-6DQJ3R3V.pdf
Description:
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/2W 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Series:
ERJ-6D
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)