Panasonic Electronic Components ERJ-6DQJR33V
ERJ-6DQJR33V
Part No.:
ERJ-6DQJR33V
Datasheet:
ShinYuaERJ-6DQJR33V.pdf
Description:
RES 0.33 OHM 5% 1/2W 0805
Resistance:
330 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
0/ +100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)