Panasonic Electronic Components ERJ-8RQFR27V
ERJ-8RQFR27V
Part No.:
ERJ-8RQFR27V
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaERJ-8RQFR27V.pdf
Description:
RES 0.27 OHM 1% 1/4W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Series:
ERJ-8R
Resistance:
270 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense
TemperatureCoefficient:
±250ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)