Sullins Connector Solutions ESC17DREI-S93
ESC17DREI-S93
Part No.:
ESC17DREI-S93
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Category:
Terminals - Ring Connectors
Package:
Datasheet:
ShinYuaESC17DREI-S93.pdf
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100
Packaging:
Tray
Series:
RoHS:
RoHS
Color:
Blue
Features:
0.100" (2.54mm)
Thickness:
Female
Insulation:
Wire Gauge:
Dual
Part Status:
Non Specified - Dual Edge
Termination:
Active
Mounting Type:
Solder Eyelet(s)
Stud/Tab Size:
Full Bellows
Terminal Type:
Panel Mount
Contact Finish:
0.093" (2.36mm)