Bertech ESDCT3C-15MM
ESDCT3C-15MM
Part No.:
ESDCT3C-15MM
Manufacturer:
Bertech
Category:
Tape
Package:
Datasheet:
ShinYuaESDCT3C-15MM.pdf
Description:
15 MM WIDE, ESD TAPE, CLEAR
Packaging:
Bulk
Series:
BERTECH® ESDCT3C
ProductStatus:
Active
TapeType:
Box Sealing
Adhesive:
Rubber
BackingCarrier:
Cellulose
Thickness:
0.0020 (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness-Adhesive:
Thickness-BackingCarrier:
Width:
0.59 (15.00mm)