Adam Tech ESMC-F-26-SGS-SMT-A-PP-T/R
ESMC-F-26-SGS-SMT-A-PP-T/R
Part No.:
ESMC-F-26-SGS-SMT-A-PP-T/R
Datasheet:
ShinYuaESMC-F-26-SGS-SMT-A-PP-T/R.pdf
Description:
CONN RCPT VERT SMT 26POS 1.27MM
NumberofPositions:
26
Pitch-Mating:
0.050 (1.27mm)
RowSpacing-Mating:
0.050 (1.27mm)
InsulationHeight:
0.246 (6.25mm)
ContactLength-Post:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MatedStackingHeights:
8mm, 9.5mm, 11.1mm