Adam Tech ESMC-F-80-SGS-SMT-C-PP-T/R
ESMC-F-80-SGS-SMT-C-PP-T/R
Part No.:
ESMC-F-80-SGS-SMT-C-PP-T/R
Datasheet:
ShinYuaESMC-F-80-SGS-SMT-C-PP-T/R.pdf
Description:
CONN RCPT VERT SMT 80POS 1.27MM
NumberofPositions:
80
Pitch-Mating:
0.050 (1.27mm)
RowSpacing-Mating:
0.050 (1.27mm)
InsulationHeight:
0.537 (13.64mm)
ContactLength-Post:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MatedStackingHeights:
15.4mm, 16.9mm, 18.5mm