United Chemi-Con ESMG100ETD470ME11D
ESMG100ETD470ME11D
Part No.:
ESMG100ETD470ME11D
Datasheet:
ShinYuaESMG100ETD470ME11D.pdf
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
100 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
180 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)