United Chemi-Con ESMG101ELL330MHB5D
ESMG101ELL330MHB5D
Part No.:
ESMG101ELL330MHB5D
Datasheet:
ShinYuaESMG101ELL330MHB5D.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
180 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
324 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)