United Chemi-Con ESMG250ELL680ME11D
ESMG250ELL680ME11D
Part No.:
ESMG250ELL680ME11D
Datasheet:
ShinYuaESMG250ELL680ME11D.pdf
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)