United Chemi-Con ESMG350ETD220ME11D
ESMG350ETD220ME11D
Part No.:
ESMG350ETD220ME11D
Datasheet:
ShinYuaESMG350ETD220ME11D.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
88 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
158.4 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)