United Chemi-Con ESMG630ETD100ME11S
ESMG630ETD100ME11S
Part No.:
ESMG630ETD100ME11S
Datasheet:
ShinYuaESMG630ETD100ME11S.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
65 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
117 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)