United Chemi-Con ESMQ351VSN821MR50S
ESMQ351VSN821MR50S
Part No.:
ESMQ351VSN821MR50S
Datasheet:
ShinYuaESMQ351VSN821MR50S.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.25 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
4.648 A @ 50 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.969 (50.00mm)