United Chemi-Con ESRG350ETC220ME07D
ESRG350ETC220ME07D
Part No.:
ESRG350ETC220ME07D
Datasheet:
ShinYuaESRG350ETC220ME07D.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
57 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
102.6 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)