United Chemi-Con ESRG6R3ETD221MF07D
ESRG6R3ETD221MF07D
Part No.:
ESRG6R3ETD221MF07D
Datasheet:
ShinYuaESRG6R3ETD221MF07D.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
133 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
199.5 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)