iBASE Technology ET960-Q27E
ET960-Q27E
Part No.:
ET960-Q27E
Manufacturer:
iBASE Technology
Category:
Single Board Computers (SBCs), Computer On Module (COM)
Package:
Datasheet:
ShinYuaET960-Q27E.pdf
Description:
COM EXPRESS (TYPE 6), INTEL CORE
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
CoreProcessor:
Intel Core i7-5850QE
Speed:
2.7GHz
NumberofCores:
1
Power(Watts):
CoolingType:
Heat Sink
Size/Dimension:
3.740 x 4.920 (94.99mm x 124.97mm)