TE Connectivity Laird EXD470SMV
EXD470SMV
Part No.:
EXD470SMV
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaEXD470SMV.pdf
Description:
RF ANT 491MHZ WHIP STR SMV CONN
Packaging:
Bulk
Series:
EXD
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
491MHz
FrequencyRange:
470MHz ~ 512MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
1.5
ReturnLoss:
Gain:
Power-Max:
Features:
Termination:
SMV
IngressProtection:
MountingType:
Connector Mount
Height(Max):
3.600 (91.44mm)