KEMET EXV477M025S9PAA
EXV477M025S9PAA
Part No.:
EXV477M025S9PAA
Datasheet:
ShinYuaEXV477M025S9PAA.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
595 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
850 mA @ 100 kHz
Impedance:
120 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
SurfaceMountLandSize:
0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm)