Panasonic Electronic Components EZP-E50506MTA
EZP-E50506MTA
Part No.:
EZP-E50506MTA
Datasheet:
ShinYuaEZP-E50506MTA.pdf
Description:
CAP FILM 50UF 10% 500VDC RADIAL
Capacitance:
50 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
500V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
4.4 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
1.634 L x 1.181 W (41.50mm x 30.00mm)
Height-Seated(Max):
2.028 (51.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)