Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components F17724334000
F17724334000
Part No.:
F17724334000
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaF17724334000.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 1KVDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
F1772-4000
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
440V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
DielectricMaterial:
Polyester, Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.232 L x 0.571 W (31.30mm x 14.50mm)
Height-Seated(Max):
0.957 (24.30mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)