Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components F339X133333MDA2B0
F339X133333MDA2B0
Part No.:
F339X133333MDA2B0
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaF339X133333MDA2B0.pdf
Description:
CAP FILM 0.033UF 20% 800VDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
F339X1
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
330V
VoltageRating-DC:
800V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.492 L x 0.236 W (12.50mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)