Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components F340X144748KKM2T0
F340X144748KKM2T0
Part No.:
F340X144748KKM2T0
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaF340X144748KKM2T0.pdf
Description:
MKP F340X1 0,47F 10% 480VAC
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
F340X1
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
480V, 530V
VoltageRating-DC:
800V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.260 L x 0.591 W (32.00mm x 15.00mm)
Height-Seated(Max):
1.012 (25.70mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)