Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components F340X145648KKI2B0
F340X145648KKI2B0
Part No.:
F340X145648KKI2B0
Datasheet:
ShinYuaF340X145648KKI2B0.pdf
Description:
MKP F340X1 0,56F 10% 480VAC
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.56 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
480V, 530V
VoltageRating-DC:
800V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.260 L x 0.709 W (32.00mm x 18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.130 (28.70mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)