Omron Automation and Safety F3SJ-A0263P14
F3SJ-A0263P14
Part No.:
F3SJ-A0263P14
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Machine Safety - Light Curtains
Package:
Datasheet:
ShinYuaF3SJ-A0263P14.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Packaging:
Bulk
Series:
F3SJ-A
ProductStatus:
Active
Protection:
Finger
DetectionCapability:
14mm
ProtectiveHeight:
263mm
NumberofBeams:
28
BeamPitch:
9mm
OperatingRange:
0.2m ~ 9.0m
Features:
Blanking, Muting Function
IngressProtection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
OperatingTemperature:
-10°C ~ 55°C