Omron Automation and Safety F3SJ-A0875P14
F3SJ-A0875P14
Part No.:
F3SJ-A0875P14
Datasheet:
ShinYuaF3SJ-A0875P14.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Series:
F3SJ-A
Protection:
Finger
DetectionCapability:
14mm
ProtectiveHeight:
875mm
NumberofBeams:
96
BeamPitch:
9mm
OperatingRange:
0.2m ~ 9.0m
IngressProtection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
OperatingTemperature:
-10°C ~ 55°C