Omron Automation and Safety F3SJ-A0965P20
F3SJ-A0965P20
Part No.:
F3SJ-A0965P20
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Machine Safety - Light Curtains
Package:
Datasheet:
ShinYuaF3SJ-A0965P20.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 20MM
Packaging:
Bulk
Series:
F3SJ-A
ProductStatus:
Active
Protection:
Finger/Hand
DetectionCapability:
20mm
ProtectiveHeight:
965mm
NumberofBeams:
64
BeamPitch:
15mm
OperatingRange:
0.2m ~ 9.0m
Features:
Blanking, Muting Function
IngressProtection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
OperatingTemperature:
-10°C ~ 55°C