Omron Automation and Safety F3SJ-B1745P25
F3SJ-B1745P25
Part No.:
F3SJ-B1745P25
Datasheet:
ShinYuaF3SJ-B1745P25.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Series:
F3SJ-B
Protection:
Hand
DetectionCapability:
25mm
ProtectiveHeight:
1745mm
NumberofBeams:
86
BeamPitch:
20mm
OperatingRange:
0.2m ~ 7.0m
IngressProtection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
OperatingTemperature:
-10°C ~ 55°C