TDK Corporation FA26C0G2J471JNU06
FA26C0G2J471JNU06
Part No.:
FA26C0G2J471JNU06
Datasheet:
FA26C0G2J471JNU06.pdf
Description:
CAP CER 470PF 630V C0G RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
630V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.217 L x 0.138 W (5.50mm x 3.50mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)